Géphiba & Rotor Dinamika Szimulátor
A SpectraQuest által kifejlesztett Géphiba & Rotor Dinamikai Szimulátor (Machinery Fault & Rotor Dinamics Simulator : MFS-RDS) egy innovatív eszköz az olajkenésű siklócsapágyas megfogású forgórészek dinamikai viselkedésének tanulmányozásához éppúgy, mint más általános géphibák modellezéséhez, mint például a kiegyensúlyozatlanság, vagy a rezonancia jelenségek. Egy olajszivattyú került beépítésre, amely a kenőolajat keringteti a szimulátor csapágyainak olajrendszerében. Továbbá lehetőség van különböző csapágyhézagok megválasztására és az olajnyomás kontrollálására a rotor dinamikai olajrezonancia és olajütés jelenségének tanulmányozásakor.
Online mintarendszer
Az on-line rezgésdiagnosztikai tréning résztvevői megtanulják az on-line rendszer felépítését, a láncok tesztelését, a mérésvezérlő szoftver beállításait, az adat és tudásbázis felépítését, a referencia adatbázis kialakítását, a komplett rendszer üzemeltetését. Az on-line rezgésdiagnosztikai rendszer „éles” tesztelését a géphiba szimulátoron végzett valós mérésekkel végezzük.
Általános mérőpad - géphiba szimulátor
A legjobb eszköz a géphibák megismeréséhez. Különböző rezgésjelek mélyebb megismerését, ellenőrzött körülmények között végzett méréseket tesz lehetővé a géphiba szimulátor. Segítségével sok valós hiba szimulálható, és a hibák azonosítását szolgáló szimptómák megtanulhatók. Lényeges tulajdonsága a géphiba szimulátornak a megfogások merevségének változtathatósága, a kiegyensúlyozatlanság beállíthatósága, a csapágyak egyszerű és gyors cserélhetősége és a tengelysebesség variálhatósága. A géphiba szimulátoron végzett mérések analízisével megszerezhető a gyakorlat a valódi ipari gépek hibáinak azonosításához, megtanulható a gépek kinetikai és dinamikai viselkedése anélkül, hogy megzavarnánk a termelést. A géphiba szimulátoron szerzett tréning és tapasztalat az ipari környezetben hozzásegít a géphibák felismeréséhez rezgésdiagnosztikai elemzések révén, minimalizálva ezáltal az állásidőt, a termeléskiesést.
Gépvédelmi mintarendszerek
A gépvédelmi rendszerek felépítésének elsajátítását követően a gyakorlatban is felépítenek a tréning résztvevői egyszerű és összetettebb védelmi rendszereket, megtanulják azok beállítását. A védelmi rendszer „éles” próbáját és működését a géphiba szimulátoron mért jelek segítségével leellenőrizzük.